همـه جــای دنیا   مهیای دفــاع از اســلام اســت.

مثال يحيي(ع) / حجه ‏الاسلام مقدسی

وقتي فهمیدم طالبان دیپلمات‏ های ایرانی را اسیر کرده‏ اند، با این که نمی‏دانستم ناصری هم بین آنها بوده یا نه، ولی به خاطر سوابقی که او در سفر به افغانستان داشت، و نیز به خاطر عشق و علاقه‏ ی شدیدم به وی، یک تشویش و نگرانی عجیبی تمام وجودم را گرفت. زنگ زدم به یکی از دوستان ولي او هم مثل من اظهار بی‏ اطلاعی کرد.....

مثال يحيي(ع) / حجه ‏الاسلام مقدسی
 وقتي فهمیدم طالبان دیپلمات های ایرانی را اسیر کرده ‏اند، با این که نمی‏ دانستم ناصری هم بین آنها بوده یا نه، ولی به خاطر سوابقی که او در سفر به افغانستان داشت، و نیز به خاطر عشق و علاقه ‏ی شدیدم به وی، یک تشویش و نگرانی عجیبی تمام وجودم را گرفت. زنگ زدم به یکی از دوستان ولي او هم مثل من اظهار بی‏ اطلاعی کرد.

به چند نفر دیگر از رفقا زنگ زدم، هیچ کدام نبودند. از فرط ناراحتی و نگرانی مانده بودم چکار کنم. همین طور که در اتاق قدم می‏زدم و می‏رفتم و می‏آمدم، یکدفعه چشمم افتاد به قرآن که روی طاقچه بود. بلافاصله فکری به ذهنم رسید؛ تصمیم گرفتم به نیت باخبر شدن از احوال ناصری، به قرآن تفالی بزنم .

قرآن را برداشتم و رو به قبله ایستادم و با یک حال توسلی، چند صلوات فرستادم. بعد لای آن را باز کردم. به محض این که چشمم به آیه‏ ی صفحه ‏ی سمت راست افتاد، گویی کسی از عالم غیب یک خبر موثق به من داد. آیه این بود: «و سلام علیه یوم ولد و یوم یموت و یوم یبعث حیا».

از تلاوت این کلمات نورانی، حال و هوای عجیبی پیدا کردم طوری که بی‏ اختیار گریه ‏ام گرفت و نتوانستم جلو صدایم را بگیرم که بلند نشود. بلافاصله خانواده آمدند پیشم و حیرت‏ زده به من خیره شدند. قبل از این که سؤالی بپرسند گفتم: «بچه ‏ها ناصری باید در جمع همکارانش در کنسولگری بوده و حتماً شهید شده!».

آیه‏ ای را که آمده بود نشان‏شان دادم و گفتم: «نمی‏دونم چرا، ولی با آمدن این آیه یقین کردم که اون شهید شده!»

آن قدر این حرف‏ ها از ته دل بود و تأثیرگذار که آنها نیز گریه ‏شان گرفت و از همان لحظه عزادار ناصری شدند! فردا وقتی فهمیدم ناصری هم بین دیپلمات‏ ها بوده، و با این که خبر شهادت آنها تأیید نشده بود، ولی من کاملاً یقین کردم که شهید شده است.

آن آیه، آیه‏ ای بود نازل شده در وصف حضرت یحیی بن زکریا (علی نبینا و آله و علیهماالسلام) که به دو دلیل معتقدم همین آیه درباره‏ ی شهید ناصری هم آمد؛ اولاً که آن بزرگوار به لحاظ مظلومیت و غربت، شهادتی یحیی‏ گونه داشت؛ ثانیاً خون او هم مثل خون مقدس حضرت یحیی موجب برانگیخته شدن غضب الهی، و انتقام کشیدن از آن قوم ملعون خواهد گردید.[1]

-----------------------------------------------------------------------------

[1]- این مطلب را حجت ‏الاسلام مقدسی در سالی بیان داشت که طالبان در اوج قدرت بود.

 
ارسال نظر
گالری عکس ها
276
انقلاب بدون مرز
202
75