همـه جــای دنیا   مهیای دفــاع از اســلام اســت.

دلتان را ببرید پیش دل مسلمان‏ های محروم / ناصر ناصری (برادر شهید)

محمد ناصر گرچه مسؤولیت‏ های مهم و زیادی داشت و شبانه روز هم کار می ‏کرد و زحمت می‏ کشید، ولی در زندگی مادی‏اش همیشه حال و روز کم درآمدترین و پایین‏ ترین اقشار جامعه را داشت. او در طول هجده سال زندگی مشترکش، نزدیک چهل بار اثاث‏ کشی کرد و از این خانه‏ ی اجاره‏ ای به آن خانه‏ ی اجاره‏ ای رفت. به عنوان مثال تنها در طول یک سال سه بار نقل مکان نمود...

دلتان را ببرید پیش دل مسلمان‏ های محروم / ناصر ناصری (برادر شهید)

محمد ناصر گرچه مسؤولیت‏های مهم و زیادی داشت و شبانه روز هم کار می‏ کرد و زحمت می‏ کشید، ولی در زندگی مادی‏اش همیشه حال و روز کم درآمدترین و پایین‏ ترین اقشار جامعه را داشت.

او در طول هجده سال زندگی مشترکش، نزدیک چهل بار اثاث‏ کشی کرد و از این خانه ‏ی اجاره‏ ای به آن خانه ‏ی اجاره‏ ای رفت. به عنوان مثال تنها در طول یک سال سه بار نقل مکان نمود.

من خودم گاهی شاهد بودم که بعضی از مسؤولین مصر بودند خانه یا زمینی به او بدهند تا لااقل زن و بچه‏ اش از شرّ اجاره‏ نشینی خلاص شوند، ولی او در این طور موارد همیشه فرد نیازمندی را معرفی می‏ کرد.

وقتی می‏ پرسیدند: «چرا خودت نمی‏ گیری؟»

می‏ گفت: «من توان اجاره دادن رو دارم، ولی اون بنده‏ی خدا چون حقوقش کمه به سختی می‏ تونه اجاره بده».

هربار که با او راجع به این مسائل حرف می‏ زدم و خیلی جدی ازش می‏ خواستم که به خانه ‏اش و این طور چیزها هم اهمیت بدهد، بلافاصله خاطره‏ای از افغانستان می‏ گفت و گریزی می‏ زد به مظلومیت و فقر مطلق بسیاری از مردم آن کشور. بعد هم به اصطلاح دست پیش می‏ گرفت و از باب نصیحت می‏ گفت: «هر وقت که شیطون شما رو وسوسه می‏ کنه تا بیشتر از حد نیازهای ضروری به طرف مادیات برین، دلتون رو ببرین پیش دل مسلمان ‏های محروم، وقتی بدونین که اونا حتی نون برای خوردن ندارن، اون وقت می‏ تونین با وسوسه‏ های شیطان مقابله کنین».

هیچ وقت یادم نمی‏ رود که یک بار یکی از اقوام، با یک حال گریه و تأثر به او گفت: «آخه آقای ناصری تا کی می‏ خوای دنبال این موضوع افغانستان رو بگیری؟ کمی هم فکر خانواده و فکر پدر و مادرت باش، اون بندگان خدا هم حقی دارن، آخر شما تا کی همین طور دائم می ‏خوای بری افغانستان و بیای؟»

گفت: «من اون قدر به این کشور می ‏روم تا یا مشکلاتش حل بشه، یا این که جنازه ‏ام رو دست مردمش برگرده ایران».

 
ارسال نظر
گالری عکس ها
276
انقلاب بدون مرز
202
75