همـه جــای دنیا   مهیای دفــاع از اســلام اســت.

فرماندهي فرهنگي

پس از پایان جنگ، همچنان با روحیه‏ ای خستگی‏ ناپذیر در سنگرهای مختلفی مشغول خدمت به نظام و انقلاب می‏ شود. در این میان با استفاده از اوقات اندکی که برای استراحتش باقی می‏ ماند، مشغول ادامه تحصیل نیز می‏ شود که حاصل آن اخذ مدرک لیسانس در رشته مدیریت است. مسؤولیت‏های بعدی وی عبارتند از: مدیریت احتیاط حوزه بسیج در ستاد فرماندهی کل قوا، مسؤول مرکز تحقیقات دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در امور افغانستان، و نماینده فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور افغانستان.

فرماندهي فرهنگي

پس از پایان جنگ، همچنان با روحیه‏ ای خستگی‏ ناپذیر در سنگرهای مختلفی مشغول خدمت به نظام و انقلاب می‏ شود. در این میان با استفاده از اوقات اندکی که برای استراحتش باقی می ‏ماند، مشغول ادامه تحصیل نیز می‏ شود که حاصل آن اخذ مدرک لیسانس در رشته مدیریت است.

مسؤولیت‏ های بعدی وی عبارتند از: مدیریت احتیاط حوزه بسیج در ستاد فرماندهی کل قوا، مسؤول مرکز تحقیقات دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در امور افغانستان، و نماینده فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور افغانستان.

كشور من

با پایان یافتن دفاع مقدس، شهید ناصری عشق ابدی خود را در افغانستان پی گرفت او پیشتر و حتی از کودکی افغانها و افغانستان را می‏ شناخت، درد و رنج و فقر و محرومیت این ملت مسلمان و ستم کشیده را به خوبی حس کرده بود و نیت کرده بود که به این مردم شریف و مؤمن خدمت کند. در ایران و در افغانستان با گروه های مختلف جهادی و رهبران آنان ارتباط دوستانه و نزدیک داشت. فرقی نمی‏‏ کرد که آن گروه یا رهبر، یا فرد کیست، سنی یا شیعه، عامی یا غیرعامی با آنان می‏ نشست، مسائل مختلف را تجزیه و تحلیل می‏ کرد و طرح و پیشنهاد می‏ داد. به ویژه در ارتباط با وحدت اقوام مختلف و گروه های جهادی حساسیت ویژه و غیرقابل گذشتی داشت.

مبارزه در افغانستان

از همان سالهای آغاز پیروزی انقلاب اسلامی، شهید ناصری علاقه ویژه‏ای به مسائل کشور همسایه داشت، زیرا از سابق با مردم مظلوم آن سامان حشر و نشر داشت و مظلومیت این ملت را با همه‏ ی وجودش لمس می‏ کرد. مردم ستمدیده ‏ای که از دست حکام کشور خویش به تنگ آمده بودند. در سال 57 عده‏ ای خودفروخته به شوروی سابق دست به کودتای «7 ثور» هفت اردیبهشت زده بودند. حزب مزدور و فریب خورده‏ ی «خلق و پرچم» برای به دست آوردن قدرت، مردم این کشور را گروه گروه قتل عام می‏ کردند. علما، روشنفکران، دانشگاهیان و بزرگان دینی و مردمی را اسیر و زندانی می‏ ساختند مسلمان بودن را ممنوع کردند و ارزشهای دینی را جرم به حساب آوردند. در چنین شرایط طاقت‏ فرسا و توان سوز، ملت مسلمان و شجاع افغانستان به پا خاسته جهاد با رژیم کمونیستی را آغاز کرد و یکدل و یک رأی در برابر نوکران روس و قشون سرخ شوروی و به منظور دفاع از هستی و دین خود ایستادگی نمود و این درست زمانی بود که انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسیده بود و ارکان حکومت جهان خواران شرق و غرب را به لرزه درآورده بود.طبیعی بود که نه ایران اسلامی، می‏ توانست نسبت به ملت مسلمان و همسایه خود بی توجه باشد و نه ملت به پاخاسته افغانستان می‏ توانست از حمایت های انقلاب اسلامی بی نیاز باشد. دو دست از دو سویه به هم پیوند خوردند همدیگر را فشردند و این سرآغازی بود برای پیروزی ملت مجاهد افغانستان بر ارتش سرخ و مزدورانش در افغانستان.

سرپنجه تدبير

شهید ناصری از همان سال های 57 با مجاهدین افغانستان در مرز بیرجند ارتباط گرفت. از آنان حمایت کرد، به مجاهدین و خانواده‏ های آنان پناه داد و به آن طرف مرز، غذا، لباس و امکانات مبارزه رساند. دیگر ناصری درگیر یک پروژه ‏ی کلانی شده بود، او هم و غم خود را بر سر آن گذاشته بود و همه چیز خود را فراموش کرده بود. وقتی شهید ناصری در سال 1359 ازدواج کرد، حتی شب عقد به مأموریت مرز و به یاری مجاهدانی رفته بود که با ارتش تا بن دندان مسلح سرخ شوروی می‏ جنگید. «مهمان ها جمع شده بودند، شام آماده بود و مردم و اقوام و آشناها و دوستان به پدر ناصری تبریک می ‏گفتند و به دنبال داماد می‏ گشتند تا شاد باش بگویند اما کسی داماد را در جمع مهمانان و در مراسم عروسی پیدا نکرد. در واقع داماد برای یاری برادران مجاهدش به مرز رفته بود و با فاصله یک روز به خانه بازگشت».

شهید ناصری به مردم مسلمان و مجاهد افغانستان عمیقاً علاقه‏مند بود و برای خدمت به این مردم همواره از جان خود مایه می‏ گذاشت و این مردم نجیب را مستحق چنین فداکاری می‏ دانست. بنابراین تا آخرین لحظه ‏های حیاتش در کنار آن‏ها باقی ماند.

از طرفی با صداقت و اخلاص و پشتکار و استعدادی که از خود نشان می ‏داد به زودی به عنوان شخصیتی مطرح در مناطق جنوبی خراسان شناخته شد. مشکلات بسیاری که در سالهای آغازین انقلاب اسلامی از ناحیه ضد انقلاب و قاچاقچیان مواد مخدر و گروهک های وابسته به ابرقدرت‏ ها ایجاد شده بود با سرپنجه ‏ی تدبیر و ابتکار شهید ناصری حل می‏ شد. و در حل اختلافات منطقه‏ ای نیز شهید ناصری پرونده‏ ای درخشان و ماندگار از خود بر جای گذاشت.

 
ارسال نظر
گالری عکس ها
276
انقلاب بدون مرز
202
75