همـه جــای دنیا   مهیای دفــاع از اســلام اســت.

صیانت از تغییر ایدئولوژی انقلاب

حسن رحیم پور ازغدی در همایش نظریه ی بیداری اسلامی : « رهبری به نخبگان سیاسی و دینی جهان خطاب کرد که خواست عمومی ملت‌هایتان را بشناسید. این خواست بازگشت به اسلام است و بازگشت به اسلام به مفهوم بازگشت به گذشته نیست. و این تفاوت مهمی است بین سلفی‌گری عقلانی و سلفی‌گری غیرعقلانی .»

صیانت از تغییر ایدئولوژی انقلاب
محور اول: |بازخوانی امکانات جهان اسلام|

صیانت از تغییر ایدئولوژی انقلاب‌ها، هم در عرصه‌ی ارزش‌ها و هم عرصه‌ی روش‌ها، خوانش صحیح معیارها است.
رهبری به نخبگان سیاسی و دینی جهان خطاب کرد که خواست عمومی ملت‌هایتان را بشناسید. این خواست بازگشت به اسلام است و بازگشت به اسلام به مفهوم بازگشت به گذشته نیست. و این تفاوت مهمی است بین سلفی‌گری عقلانی و سلفی‌گری غیرعقلانی .ما تقریباً هیچ انقلابی در کشور‌های عربی به معنای انقلاب تمام شاهد نبودیم و اینها انقلاب‌‌های نیمه تمامند و برخی از اینها اساساً ممکن است انقلاب نبوده باشند و بلکه امواجی بود که ایجاد شد و دیگران آمدند رویش سوار بشوند و باید مراقب بود.
ایشان خطاب می‌کنند که مسأله‌ی مهم، تمدن‌سازی اسلامی مجدد است در عصر جدید و اگر افق را دورتر ببینید، همت‌ها بلندتر می‌شود و سطح گفت‌وگو‌ها و بگو مگو‌ها ارتقا پیدا می‌کند. این یک جهاد بزرگ است. هم رویکرد اسلامی باید داشته باشید و هم جدا از مردم تلاش نکنید حکومت اسلامی برقرار بکنید. یعنی روش ایجاد و اعمال حکومت اسلامی، روش مردم‌سالارانه باشد؛ مردم‌سالارانه و با رعایت عقلانیت و علم که اینها تفاوت‌‌های مهمی است بین انقلابی‌گری دینی از نوع امام رضوان‌الله‌علیه و از نوع جریان‌‌های ارتجاعی عرب.اینها هشدار‌های صریح رهبری است به آنها که، تعریف‌‌ها را بروید دوباره بازخوانی و اصلاح بکنید و اخطار می‌دهد که دو الگوی قلابی از اسلام‌گرایی پیش چشم شما گذاشتند الگوی اسلام تکفیری و الگوی اسلام لائیک، هر دو به عنوان دو بدیل در برابر جنبش بیداری اسلامی از طرف غرب به جامعه‌ی عرب پیشنهاد شده و خواهد شد. هدف این است که انقلاب‌‌های منطقه به دنبال الگوی اسلام اصولگرای معتدلِ عقلانی و انقلابی و فداکار که جای اصول و فروع را عوض نکند، نرود.
مراقب بدل‌سازی‌ها باشید!
به عبارت دیگر، کلمات باید دوباره و به دقت تعریف بشوند. همین‌طور اخطار داده شد به انقلابیون عرب که مراقب بدل‌سازی‌ها برای شعار‌های درست اسلام‌گرایی باشید. مراقب باشید به جای شهادت‌طلبی، تروریزم ضد مردمی را باب نکنند.
رسانه‌ ی سینمایی و هالیوودی در ظرف این بیست و چند سال برای تبدیل عملیات شهادت‌طلبی به تروریزم ویران‌گر احمقانه صورت گرفته و عملاً به این‌جا رساندند که از طریق رژیم‌های فاسدی مثل سعودی و بعضی رژیم‌های دیگر، که یک الگوی قلابی و خطرناکی از عملیاتی تحت عنوان شهادت‌طلبی و جهاد ایجاد کنند، که به جای ضربه زدن به صهیونیزم و امپریالیزم، ضربه بزند به مسلمین و درگیری‌های مذهبی،قومی را ایجاد بکند. تعصب و تحجر و خشونت را به جای اسلام‌گرایی و جهاد غالب بکنند. قومیت‌گرایی و قبیله‌بازی را به جای اسلام‌خواهی و امت‌گرایی مسلط بکنند. وابستگی اقتصادی - فرهنگی به غرب را به جای پیشرفت و الگوی پیشرفت مستقل و سکولاریزم را به نام علم‌گرایی بر نخبگان جهان عرب حاکم بکنند. سازش‌کاری را به نام عقلانیت، فساد و هرج و مرج اخلاقی را به نام آزادی، دیکتاتوری را به نام نظم و امنیت، مصرف‌زدگی، دنیاگرایی و اشرافی‌گری را به نام توسعه و ترقی، فقر و عقب‌ماندگی را به نام معنویت‌گرایی و زهد به ملت‌‌های عرب غالب کنند. می‌خواهند تفکر طالبانی ترویج شودآنها می‌خواهند که این تفکر طالبانی و اشعری‌گری ترویج بشود و خشونت به اسم اسلام‌گرایی بیاید،جهان اهل سنت با مقوله‌ای به نام ولایت فقیه آشنا نیست و این یک نقطه‌ی آسیب‌پذیر است برای جهان اسلام. اسلام‌گرایی‌شان می‌رود به سمت تحجر و نوگرایی اسلامی‌شان می‌رود به سمت سکولاریزم.
(بخشی از سخنرانی حسن رحیم پور ازغدی در همایش نظریه ی بیداری اسلامی)
منبع: سایت Khamenei.ir  
ارسال نظر
گالری عکس ها
276
انقلاب بدون مرز
202
75