همـه جــای دنیا   مهیای دفــاع از اســلام اســت.

"با پانتومیم نمی شود با انقلاب ها سخن گفت"

حسن رحیم پور ازغدی در همایش نظریه ی بیداری اسلامی : «مسئولیت‌های ما جهانی شده است ولی ما هنوز بالغ نشدیم. این یک اشکال بزرگی است به حوزه و دانشگاه .بازخوانی امکانات جهان اسلام و مشکلات جهان اسلام یعنی درست دیدن واقعیت. یک انقلاب اگر موقعیت خودش را درست بشناسد و درست عرضه بکند، گام اول را برای پیروزی برداشته است

محور اول: |بازخوانی امکانات جهان اسلام|

مسئولیت‌های ما جهانی شده است ولی ما هنوز بالغ نشدیم.
این یک اشکال بزرگی است به حوزه و دانشگاه .
بازخوانی امکانات جهان اسلام و مشکلات جهان اسلام یعنی درست دیدن واقعیت. یک انقلاب اگر موقعیت خودش را درست بشناسد و درست عرضه بکند، گام اول را برای پیروزی برداشته است ملت‌‌ها و کشور‌های اسلامی اگر از کاروان دانش جهانی عقب افتادنداگر در مسابقه‌ی بزرگ فرهنگی جهان مقهور فرهنگ‌های بیگانه شدند و مصرف کننده شدند، در عرصه‌ی سیاست بین‌الملل تابع شدند، این مشکلات درست است که از بیرون آمدند از این مشکلات استفاده کردند، اما خائن اصلی، نخبگان جهان اسلام هستند.
خائن اصلی، حکومت‌های مسلط بر مسلمین هستند. کسی که اولین و آخرین خیانت را به ما کرد، خودمان بودیم.اگر علمای فاسدی پیدا شدند که اختلافات فرقه‌ای ـ مذهبی را در جهان اسلام دامن زدند و همچنان مشغولند، اگر روشنفکران وابسته‌ای سازماندهی شدند تا اختلافات قومی ـ ملی را با شعار‌های ناسیونالیستی افراطی دامن بزنند و اگر دولت‌ها و حکومت‌های جهان عرب و جهان اسلام بدون استثنا دیکتاتوری‌های سکولاری هستند و بودند که دست‌نشانده‌ی اروپا و آمریکا بودند و شخصیت‌های حتی سیاسی، فرهنگی مصلح جهان اسلام معمولاً به لحاظ فرهنگی و سیاسی در برابر دیگران مرعوب بودند و هستند و وقتی رهبران مرعوب باشند یا مجذوب باشند، طبیعی است که از ملت‌‌ها و از جوانان انتظار بیشتری نخواهد بود. آنها نمی‌توانند از سقف طبیعی خودشان بالاتر بروند.
(بخشی از سخنرانی حسن رحیم پور ازغدی در همایش نظریه ی بیداری اسلامی)
منبع: سایت Khamenei.ir 
ارسال نظر
گالری عکس ها
276
انقلاب بدون مرز
202
75