همـه جــای دنیا   مهیای دفــاع از اســلام اســت.

"انقلاب بدون مرز"

اسلام دینی بدون مرز و جغرافیاست و آمده است تا جهان را به عدالت٬ اخلاق و تقوا دعوت نماید و غل و زنجیر مادیات را از دست و پای اندیشه ها و فطرت ها باز کند. هر چه رنگ اسلام دارد همچون خودش با ساختار و نظام مند اما بدون مرز است و در محدودیت های جغرافیا و ملیت و رنگ پوست و نژاد نمی گنجد. انقلاب اسلامی نیز از همین جنس است.

رسول گرامی اسلام آخرین فرستاده ی خدای متعال آخرین و کامل ترین دین الهی را به جهانیان عرضه داشت و کتاب مقدس قرآن و عترت اهل بیت(ع) را به ودیعت نهادند تا چراغ راه بشریت تا ابدیت باشد.
اسلام دینی بدون مرز و جغرافیاست و آمده است تا جهان را به عدالت٬ اخلاق و تقوا دعوت نماید و غل و زنجیر مادیات را از دست و پای اندیشه ها و فطرت ها باز کند. هر چه رنگ اسلام دارد همچون خودش با ساختار و نظام مند اما بدون مرز است و در محدودیت های جغرافیا و ملیت و رنگ پوست و نژاد نمی گنجد. انقلاب اسلامی نیز از همین جنس است.
انقلاب اسلامی ایران رخدادی است در دل بهمن 57 که موجب تحول نظام سیاسی در داخل کشور شد. اما تفکر اسلامی و حاکمیت اسلامی در یک جغرافیا یا قوم یا یک مقطع زمانی محصور نیست. در جهان بینی اسلامی اولین کلام، لا اله الا الله است که نفی تمامی طاغوت های درونی و بیرونی و شهادت به وحدانیت خداوند یکتا را در میان مردم جهان فریاد می زند و بشریت را به سوی حق طلبی دعوت می کند. انقلاب اسلامی در میان مردم جهان، پرچم دار این راه است و جهاد در راه صدور انقلاب متضمن این هدف.
صدور انقلاب، یکی از شعارهای انقلاب اسلامی بر پایه ی ایدئولوژی دینی است. روشن است که انقلاب در این شعار به مثابه یک کالا فرض نشده که درباره امکان صدور یا عدم صدور آن بحث شود. انقلاب ماهیت فرهنگی، ایدئولوژی و جریان فکری و معرفتی دارد و صدور آن نیز از جنس خودش نیازمند یک حرکت فرهنگی می باشد.
درباره ی چیستی و چگونگی صدور انقلاب با رهنمود کلام امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله) بایستی بگوییم:
اینکه می گوییم باید انقلاب ما به همه جا صادر شود، این معنی غلط را از او برداشت نکنند که ما می خواهیم کشورگشایی کنیم... معنی صدور انقلاب ما این است که همه ملت ها بیدار بشوند و همه دولت ها بیدار بشوند و خودشان را از این گرفتاری که دارند نجات بدهند.(صحيفه امام، ج‏۱۸، ص: ۲۹۳)
معنای صدور انقلاب این است که ملت های دنیا ببینند یک ملت با قدرت خود و با اتکا به اراده و عزم خویش و با توکل به خدا می تواند ایستادگی کند و تسلیم نشود. اگر ملت ها این پایداری را دیدند، باور خواهند کرد و تشویق خواهند شد که خودشان را از زیر بار ظلم نجات بدهند. امروز شما واضح ترین حرکت مسلمین را در جاهایی می بینید که سال های متمادی مسلمان های آنجا زیر فشار بودند؛ مثل کشمیر و سایر کشورهایی که امروز مسلمان ها سر بلند کردند.(بیانات در مراسم بیعت اقشار مختلف مردم۱۳۶۸/۱۲/۲۲)
ما که می گوییم انقلابمان را می خواهیم صادر کنیم و به همة کشورهای اسلامی، بلکه به همة کشورهایی که مستکبرین بر ضد مستضعفین هستند، می خواهیم یک همچو وضعیتی پیش بیاوریم که یک دولت زورگوی جبار آدمکش و امثال ذلک نباشد.(صحيفه امام-ج‏۱۳-ص۹۶)
صدور انقلاب یعنی صدور فرهنگ انسان ساز اسلام و صدور صفا و خلوص و تکیه و اصرار بر ارزش های انسانی. ما به این کار و انجام این وظیفه افتخار می کنیم. این راه انبیاست و ما این راه را باید ادامه دهیم.(بیانات در مراسم بیعت اقشار مختلف مردم۱۳۶۸/۰۴/۱۹)

به طور کلی صدور انقلاب به مفهوم تأکید بر تحقق ارزش ها در داخل و اهتمام جدی به ارائه و اشاعه ارزش ها و آرمان های انقلاب در خارج می باشد. یکی از ارزش های راهبردی مبارزه با استکبار است. ایستادگی انقلاب اسلامی در برابر مستکبرین و سیاست های ظالمانه ی آن ها و حمایت از ملت های مستضعف در عمر سی و هشت ساله ی این انقلاب، موج بیداری و دادخواهی را در میان عموم مردم کشورهای مسلمان و جهان بوجود آورده است و شکل گیری جبهه ی مقاومت در منطقه یکی از ثمرات صدور انقلاب است.
ایران به عنوان بانگ رسای انقلاب اسلامی در جهان، در سیاست های خارجی خود گام های استوار و مؤثری در صدور انقلاب برداشته است و حال انقلاب اسلامی با موجودیتی پویا و زنده، با سرفرازی به پیش می رود تا رسالت خویش را انجام داده و به انقلاب اسلامی جهانی موعود گره بخورد. در شرایط کنونی انقلاب، اندیشه ی تکلیف محور اسلامی ما را به جهاد در راه اسلام فرا می خواند؛ خواه جهاد علمی باشد یا فرهنگی ، یا در جبهه ی مقاومت. انقلاب از ما می خواهد که انقلابی باشیم...
اللهم عجل لولیک الفرج 
ارسال نظر
گالری عکس ها
276
انقلاب بدون مرز
202
75